Osuszacz kanałowy. Jego funkcja, wartość i korzyści

19 stycznia 2022

Czystość powietrza zależy od wielu czynników, które przyczyniają się do dobrego samopoczucia. Optymalny wskaźnik wilgotności powietrza wynosi 45-60%. Często pomieszczenia nie są w stanie zapewnić wysokiego poziomu wilgotności powietrza, co prowadzi do dyskomfortu.

W tym przypadku z pomocą przychodzi nam specjalistyczny sprzęt, który zapewni Ci maksymalny komfort i poprawi Twoją samoocenę.

Dziś przyjrzymy się sytuacji, gdy w pomieszczeniu panuje wysoki poziom wilgotności. Dowiemy się, w jaki sposób można wykorzystać systemy drenażowe do wyrównania wilgotności, jakich urządzeń najlepiej użyć oraz jakie są zalety i możliwości tych systemów.

Firma Mycond oferuje suszarnie kanałowe serii MSHA(C), które są w pełni zautomatyzowane i przyjazne dla użytkownika. Przyjrzyjmy się bliżej ich funkcjonalności i możliwościom.

Seria MSHA(C) jest wyposażona w dwa stopnie filtracji. Po pierwszym etapie filtracji, oczyszczone powietrze jest odprowadzane do parownika, gdzie wilgoć skrapla się i jest odprowadzana do kanalizacji, co powoduje osuszenie powietrza. Osuszone powietrze przechodzi następnie przez skraplacz, gdzie jest podgrzewane, a następnie poddawane jest końcowemu etapowi filtracji w celu usunięcia pyłu z piły i mikrobów. Wydajność separacji: 28 - 1000 ltr/d. Powietrze jest sterylizowane za pomocą lamp UV i jonizowane jonami ujemnymi.

Asortyment jest dostępny w różnych wersjach, co pozwala na wybór najbardziej optymalnego wariantu:

MSHA(C) - S. Osuszacz kanału o jednym strumieniu

Osuszacze serii MSHA(C) - S posiadają dwa różne filtry G5 i F7 do usuwania pyłu z pił i innych zanieczyszczeń, lampę UV-C oraz jonizator z jonami ujemnymi.

Zalety:

  • Obudowa wykonana z blachy stalowej walcowanej na zimno pokrytej epoksydową farbą proszkową;
  • Parownik i skraplacz pokryte farbą epoksydową;
  • Urządzenie jest przeznaczone do pracy ciągłej 24/7.

MSHA(C) - X. Suszarka kanałowa z nawiewem świeżego powietrza

System ten realizuje pobór świeżego powietrza z ulicy, które jest mieszane z powietrzem recyrkulowanym w pomieszczeniu. Powietrze jest sterylizowane za pomocą lamp UV i jonizowane jonami ujemnymi.

Zalety:

  • Obudowa wykonana z blachy stalowej walcowanej na zimno pokrytej epoksydową farbą proszkową;
  • Funkcja zasysania i odprowadzania świeżego powietrza;
  • Niezawodna i wydajna sprężarka zapewniająca ciągłą i niezawodną pracę.

MSHA(C) - E. Osuszacz kanałowy z odzyskiem ciepła.

Świeże powietrze jest ogrzewane w urządzeniu do odzysku ciepła dzięki ciepłu pochodzącemu z powietrza wylotowego. Ta metoda suszenia jest uważana za idealną do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Zalety:

  • Obudowa wykonana jest z blachy stalowej walcowanej na zimno pokrytej epoksydową farbą proszkową;
  • Rekuperator PET może być myty podczas konserwacji;
  • Taca ociekowa kondensatu wykonana ze stali nierdzewnej SUS304, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez korozję.

Nadaje się do zastosowania:

Osuszacze MSHA(C) są odpowiednie dla basenów, pomieszczeń przemysłowych, fabryk, pomieszczeń czystych i domów prywatnych w obszarach o wysokim poziomie wilgotności.

Wniosek końcowy:

Dlatego, aby wybrać najbardziej idealną opcję osuszacza, należy wziąć pod uwagę własne potrzeby, kryteria i budżet.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszymi specjalistami z firmy Aclima, którzy z przyjemnością udzielą Ci porad i odpowiedzą na wszelkie pytania.

To może Cię zainteresować