Zalety frezowania maszynami CNC

11 stycznia 2018

Frezarka CNC to jedno z najważniejszych urządzeń obecnie stosowanych w przemyśle metalowym. To rozwiązanie, które pozwala nam obrabiać elementy z użyciem specjalnych narzędzi określonych frezami. Proces obróbki frezarskiej na sterowanych numerycznie maszynach ma wiele zalet, które postaramy się właśnie w tym miejscu przedstawić nieco dokładniej.

Precyzja

Wykorzystywanie frezarek CNC jest powszechne między innymi dlatego, że dzięki temu będzie można uzyskiwać nawet najbardziej skomplikowane kształty jak formy wtryskowe, matryce czy stemple. Cały proces frezowania będzie odbywać się w oparciu o rysunki techniczne, dostarczone na wydruku czy w plikach CAD. Dzięki temu operatorzy frezarki wiedzą jak wykonać zlecenie.

Uniwersalność

Frezowanie kojarzy się przede wszystkim z obróbką metali, znajduje użytek także przy innych materiałach. Do tego należą drewno, tworzywa sztuczne. Usługę frezowania metali czy tworzyw sztucznych realizuje już wiele firm zwracając uwagę na to, że istnieje obecnie zapotrzebowanie na takie usługi. Każdy zastosowany materiał można wykorzystać w optymalny i oszczędny sposób uwzględniając redukcję ilości odpadów.

obróbka skrawaniem CNC

Powtarzalność

Frezarki CNC to takie urządzenia, które będą działać w oparciu o sterowanie komputerowe. Wszelkie procesy obróbcze odbywać się będą na nich w sposób ciągły i zgodnie z ustalonymi wytycznymi. Zapewniać to będzie pełną powtarzalność procesu, regularność kształtów, wymiarów z seryjnym uzyskiwaniem elementów, które mają takie same parametry.

Szybkość

Urządzenie frezujące posiadać będzie automatyczny zmieniacz narzędzi, dzięki któremu praca na nich przebiega sprawnie, ze sporą oszczędnością czasu. Frezarki są w stanie pracować jednocześnie w sposób ciągły na kilku osiach. Dodatkowo po frezowaniu CNC uzyskać można wysoka jakość krawędzi, bez konieczności przeprowadzania obróbki wykańczającej.

Urządzenie będzie miało znaczenie

Frezowanie CNC przynosić będzie szereg korzyści. Kluczową kwestią jest to, by zastosować odpowiednie narzędzie. Jeśli zlecamy usługę frezowania zewnętrznemu wykonawcy trzeba wracać uwagę na to czy zaplecze techniczne nasze oczekiwania spełni. Warto wiedzieć czy te rozwiązania jakie są przygotowywane rzeczywiście będą na zadowalającym nas poziomie i będziemy chcieli z takich usług skorzystać, czy będą dobre do naszych oczekiwań.

To może Cię zainteresować