Sprężarki Turbocolor

9 stycznia 2018

Efekt cieplarniany w połączeniu z ciągłym wzrostem cen nośników energii sprawia, że systemy klimatyzacji stanęły przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Rozwiązaniem problemu mogą być tutaj wyspecjalizowane sprężarki Turbocolor.

Sprężarki w agregatach wody lodowej

Sprężarki Turbocolor stosuje się w agregatach wody lodowej. Technologię tą opracowali australijscy inżynierowie, którzy obecnie realizują się głównie w USA. W tego rodzaju sprężarkach Turbocolor znajdziemy lewitujący w polu magnetycznym podwójny wał z wirnikiem roboczym, który jest zamknięty w dwustopniowej, odśrodkowej konstrukcji. Jest to obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązanie na rynku, które w dodatku pozwala na pełną regulację mocy chłodniczej, cechuje się wyjątkowo niskim zużyciem prądu, nie wymaga systemu smarowania, jest stosunkowo mały i lekki, a do tego posiada zintegrowany system sterowania.

Zaawansowane wytwornice wody lodowej

W chwili obecnej można zdecydować się na dwie wytwornice wody lodowej firmy RC Group. Pierwsza z nich to Unico turbo (13 różnych konstrukcji). Posiada skraplacze chłodzone powietrzem. Frigo turbo 911 dostępnych wariantów) posiada skraplacze chłodzone wodą. Obie wersje można kupić w różnej mocy. Najsłabsze mają 250kW, najmocniejsze 1,2GW.

Obie konstrukcje mają podobne zalety. Są stosunkowo proste, niezawodne i efektywne. Sprawdzają się znakomicie w nowoczesnych instalacjach. Są wystarczająco wytrzymałe, by pracować w systemach wymagających ciągłego odbierania energii cieplnej.

Systemy RC wyposażone są w specjalne sterowanie mikroprocesorowe, dzięki któremu można w sposób cyfrowy sprawować nadzór nad wszystkimi parametrami pracy urządzenia oraz komunikować się z systemem zdalnie poprzez specjalny interface. Warto podkreślić, że system sterowania jest przyjazny dla użytkownika i nie ma potrzeby jego specjalnej nauki. Dzięki niemu można płynnie regulować moc chłodniczą układu, parować go bezproblemowo z systemami BMS, monitorować jednocześnie 00 jednostek przez WebGate, zarządzać zespołami agregatów i logować określone dane.

Ważną cechą urządzeń RC Group są także elektroniczne zawory rozprężne, wentylatory osiowe z wbudowanym inwerterem i systemem regulacji ciśnienia skraplania, a także parowniki płaszczowo-rurowe charakteryzujące się wysoką wydajnością.

Każde urządzenie może mieć dodatkowy osprzęt, który będzie w stanie na przykład komunikować się z użytkownikiem poprzez moduł GSM, amortyzować wibracje, buforować wodę lodową czy logować więcej danych, niż potrafią to same urządzenia.

To może Cię zainteresować