3 sposoby na obniżenie kosztów odlewów dzięki Lean Manufacturing

26 marca 2021

Szukasz sposobu na obniżenie kosztów zakupu odlewów? Kluczem jest znalezienie odlewni, która stosuje zasady lean manufacturing w procesie produkcyjnym. Te trzy zasady mogą być zastosowane do produkcji odlewów, znacząco obniżając koszty: Odlewniczość Rozwiązania wąskich gardeł Optymalizacja czasu cyklu Odlewniczość

Odlewalność jest określana w odlewnictwie jako "zmora formierzy". Formierz poszukuje odlewu, który jest odporny na zmiany prędkości zalewania i temperatury metalu, a także jest łatwy do wyrzucenia. Czy odlew ma cienkie ścianki, ostre krawędzie, głębokie kieszenie lub dobrą drogę podawania metalu? Czy możliwe będzie odlanie wielu wnęk? Współpracując z odpowiednią odlewnią i inżynierami, można opracować projekt o wysokiej odlewalności. Dzięki rozwiązaniu tych problemów na etapie projektowania, można zredukować koszty złomu i straconego czasu, co może mieć znaczący wpływ na ogólną cenę każdego odlewu. Rozwiązania wąskich gardeł Wąskie gardła występują, gdy jeden aspekt procesu odlewania metalu trwa dłużej lub jest mniej wydajny niż inne aspekty. Wynikiem tego jest nagromadzenie odlewów w niedokończonym stadium oraz zaleganie odlewów w tyle.

Dość często w odlewniach wąskie gardła występują w pomieszczeniu do czyszczenia. Praktyki Lean Manufacturing koncentrują się w dużym stopniu na procesach czyszczenia, aby zapewnić maksymalną wydajność i przepustowość. Rozmiar odlewu, jak również czas i rodzaj czyszczenia, przyczynią się do rozwiązań potrzebnych do przeniesienia odlewów przez wąskie gardło. Poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie wąskich gardeł, producenci są w stanie zwiększyć wydajność, co z kolei spowoduje obniżenie ceny odlewu. Optymalizacja czasu cyklu Optymalizacja czasu cyklu nie zawsze polega na jego skróceniu. Czasami może to oznaczać coś wręcz przeciwnego: wydłużenie czasu cyklu w celu zmniejszenia liczby pracowników potrzebnych do wyprodukowania odlewu. Na przykład, wydłużenie czasu chłodzenia odlewu może pozwolić na przeniesienie procesu wtórnego do funkcji formowania.

Konsolidacja funkcji może wymagać mniejszej liczby pracowników, uwalniając operatorów do pracy nad innymi zadaniami. Jeśli do produkcji odlewu potrzeba mniej pracowników, koszt produkcji spada, a producent może pobierać niższe opłaty za odlew. Zapytaj odlewnię o Lean Manufacturing Wybierając odlewnię do produkcji części odlewanych, pamiętaj, aby zapytać o stosowanie zasad Lean Manufacturing. Jeśli odlewnia nie wie, o czym mówisz, są szanse, że nie stosuje tych istotnych zasad, a ty możesz wyrzucać pieniądze na złe odlewy.

To może Cię zainteresować