Osuszacz kanałowy. Jego funkcja, wartość i korzyści

16 września 2022

Czystość powietrza zależy od wielu czynników, które wpływają na dobre samopoczucie. Optymalny poziom wilgotności powietrza to 45-60%. Często pomieszczenia nie mogą zagwarantować wysokiego poziomu wilgotności powietrza, co prowadzi do dyskomfortu.

W tym przypadku z pomocą przychodzi nam specjalny sprzęt, który zapewni maksymalny komfort i poprawi Twoją samoocenę.

Dziś przyjrzymy się sytuacji, gdy w pomieszczeniu panuje duża wilgotność. Dowiemy się, jak można wykorzystać systemy drenażowe do wyrównania wilgotności, jaki sprzęt najlepiej zastosować oraz jakie są jego zalety, możliwości i funkcje.

Mycond oferuje serię suszarek kanałowych MSHA(C), które są w pełni zautomatyzowane i przyjazne dla użytkownika. Przyjrzyjmy się bliżej ich funkcjonalności i możliwościom.

Seria MSHA(C) wyposażona jest w dwa stopnie filtracji. Po pierwszym etapie filtracji oczyszczone powietrze jest odprowadzane do parownika, gdzie wilgoć skrapla się i jest odprowadzana do odpływu, co powoduje osuszenie powietrza. Osuszone powietrze przechodzi następnie przez skraplacz, gdzie jest podgrzewane, a następnie przechodzi końcowy etap filtracji w celu usunięcia pyłu z pił i mikrobów. Szybkość separacji: 28 - 1000 ltr/d. Powietrze jest sterylizowane lampami UV i jonizowane jonami ujemnymi.

Asortyment jest dostępny w różnych wersjach, co pozwala na wybór najbardziej optymalnego wariantu:

MSHA(C) - S. Suszarka z pojedynczym kanałem strumieniowym

Osuszacze serii MSHA(C) - S posiadają dwa różne filtry G5 i F7 do usuwania pyłu z pił i innych zanieczyszczeń, lampę UV-C oraz jonizator z jonami ujemnymi.

Zalety:

  • Obudowa wykonana z blachy stalowej walcowanej na zimno pokrytej epoksydową farbą proszkową;
  • Parownik i skraplacz pokryte farbą epoksydową;
  • Urządzenie jest przeznaczone do pracy ciągłej 24/7.

MSHA(C) - X. Suszarka kanałowa z nawiewem świeżego powietrza

System ten realizuje pobór świeżego powietrza z ulicy, które jest mieszane z powietrzem recyrkulowanym w pomieszczeniu. Powietrze jest poddawane działaniu promieniowania ultrafioletowego i jonizowane jonami ujemnymi.

Zalety:

  • Obudowa wykonana z blachy stalowej walcowanej na zimno pokrytej epoksydową farbą proszkową;
  • Funkcja wlotu świeżego powietrza i wylotu powietrza;
  • Niezawodny i wydajny kompresor zapewniający ciągłą i niezawodną pracę.

MSHA(C) - E. Osuszacz kanałowy z odzyskiem ciepła.

Świeże powietrze jest ogrzewane w jednostce odzysku ciepła dzięki ciepłu pochodzącemu z powietrza wylotowego. Ta metoda suszenia jest uważana za idealną do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Zalety:

  • Obudowa wykonana jest z blachy stalowej walcowanej na zimno pokrytej epoksydową farbą proszkową;
  • Rekuperator PET może być myty podczas konserwacji;
  • Taca ociekowa kondensatu wykonana ze stali nierdzewnej SUS304, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez korozję.

Odpowiednie do zastosowania:

Osuszacze MSHA(C) nadają się do basenów, pomieszczeń dla przemysłu, fabryk, pomieszczeń czystych i domów prywatnych w miejscach o wysokim poziomie wilgotności.

Wniosek:

Tak więc, aby zwrócić się do najbardziej idealnej opcji osuszacza, musisz wziąć pod uwagę własne potrzeby, kryteria i budżet.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszymi specjalistami z firmy Aclima, którzy chętnie doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania.

To może Cię zainteresować