Klimakonwektory Climaveneta - europejska jakość dla Twojego komfortu

18 lutego 2022

W budynkach mieszkalnych i biurowych, obiektach komercyjnych lub w przemyśle istotne są również energooszczędne kompletne systemy klimatyzacji z agregatami chłodniczymi, pompami ciepła, klimakonwektorami o różnej konstrukcji i centralami wentylacyjnymi.

Rodzaje central wentylacyjnych Climaveneta

W ofercie terminali hydronicznych, oprócz innych urządzeń produkowanych przez Climaveneta, znajdują się również nowoczesne, ciche i ekonomiczne klimakonwektory o różnych typach konstrukcji:

 • klimakonwektory do instalacji pionowej lub poziomej montowane na ścianie, na cokole lub pod ścianą;
 • Klimakonwektory typu kasetowego do montażu w systemie instalacji stojącej;
 • Klimakonwektory typu kanałowego do montażu kołowego w wiszących systemach ściennych lub kanałowych wraz z systemami kanałów;
 • klimakonwektory naścienne.

Zalety klimakonwektorów Climaveneta

Wśród wielu zalet termowentylatorów wiodącej włoskiej marki są m.in.

 • stosowanie wyłącznie sprawdzonych, niezawodnych i kontrolowanych systemów wentylacyjnych typu centrycznego lub stycznego z płynną regulacją prędkości wentylatora i natężenia przepływu powietrza,
 • zastosowanie wysokowydajnych wentylatorów z silnikami EC o zaawansowanej, cichej konstrukcji,
 • wszechstronność i różnorodność opcji instalacyjnych dla modeli z różnymi stronami wlotu i wylotu powietrza,
 • opcjonalnie mieszanie świeżego powietrza,
 • Zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania falownikami,
 • Indywidualnie zaprogramowane ustawienia zdalnego sterowania i łatwa integracja z centralnym systemem sterowania,
 • Wysokowydajne wymienniki ciepła, wymienniki ciepła wbudowane,
 • Konfiguracje dla systemów 2- lub 4-rurowych,
 • Różnorodne akcesoria do montażu i adaptacji do systemu sterowania.

Oprócz tych zalet warto wspomnieć o konstrukcji klimakonwektorów Climaveneta, wysokiej jakości materiałach i komponentach, niskim poziomie hałasu, dostępności ekonomicznych trybów "nocnych" oraz łatwym przełączaniu trybów pracy "zima-zima".

Zasada działania klimakonwektorów Climaveneta

Każda klimakonwektor posiada wentylator za wymiennikiem ciepła, w którym krąży podgrzany lub schłodzony płyn (woda lub ciecz). Powietrze z pomieszczenia jest usuwane przez wentylator i przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie jest ogrzewane lub chłodzone, a następnie rozprowadzane do całej objętości pomieszczenia. Standardowe klimakonwektory wyposażone są w filtry powietrza, systemy odprowadzania kondensatu (jeśli są wymagane) oraz automatykę sterującą. Chłód lub ciepło jest doprowadzane do klimakonwektorów z agregatów chłodniczych lub pomp ciepła.

Rozróżnia się systemy dwururowe, które działają tylko na potrzeby chłodzenia, oraz systemy czterorurowe do ogrzewania lub chłodzenia.

Klimakonwektory posiadają również funkcję wentylacji i osuszania środowiska wewnętrznego.

Praca klimakonwektorów Climaveneta

Różne typy klimakonwektorów mogą być ustawiane i sterowane za pomocą indywidualnych i zdalnych paneli kontrolnych, poprzez grupę klimakonwektorów lub centralnie, Urządzenie może być sterowane za pomocą jednego sterownika mikroprocesorowego poprzez protokół Modbus, komunikując się z zewnętrznym czujnikiem temperatury pomieszczenia lub wbudowanym termostatem.

Harmonogram może być zaprogramowany na dzienną lub miesięczną pracę systemu klimatyzacji.

lub

Wszystkie urządzenia są zintegrowane w sieci master lub slave składającej się z maksymalnie 8 urządzeń. Te podjednostki mają swoje własne, niezależne ustawienia.

Zastosowanie urządzeń wentylacyjnych Climaveneta

Energooszczędne systemy chłodzenia i ogrzewania budynków z klimakonwektorami (systemy 2- i 4-rurowe) są dobrze sprawdzone w budynkach administracyjnych i mieszkalnych, szpitalach, szkołach, biurach, laboratoriach, magazynach i halach produkcyjnych.

Systemy te charakteryzują się niezrównaną oszczędnością kosztów eksploatacji dzięki elastycznemu sterowaniu, technologii inwerterowej i wysoce energooszczędnym silnikom wentylatorów.

To może Cię zainteresować